McGinn rastužio Mostarce: Zrinjski poražen od Aston Ville

McGinn rastužio Mostarce (Foto: UECL)

Nogometaši Zrinjskog poraženi su od Aston Ville u drugom kolu grupne faze Konferencijske lige. Uprkos dominaciji tokom cijelog meča, engleski tim je otpor Mostaraca slomio tek u četvrtoj minuti sudjske nadoknade.

Zrinjski je prilično dobro stojao na terenu u prvom poluvremenu i nije dozvoljavao domaćim veliki broj prilika.

Štaviše, Bilbija je u 15. minuti imao zicer ali je njegov udarac zaustavio golman Martinez. Na drugoj strani prijetio je Zaniolo ali je Marić odbranio njegov udarac.

Golman Zrinjskog se istakao i u drugom poluvremenu kada je zaustavio par opasnih udaraca igrača Ville koja je bacila sve karte u napad. Opsada gola Plemića se isplatila u 94. minuti kada je McGinn pogodio za 1:0 nakon ubačaja Casha.

Zrinjski će 26. oktobra dočekati varšavsku Legiju u okviru trećeg kola.