Mladi reprezentativac BiH postigao prvijenac za Hajduk (VIDEO)

Filip Čuić postigao prvijenac za Hajduk (Foto: HNK Hajduk)

Splitski Hajduk je na Poljudu u okviru 22. kola HNL-a savladao Slaven Belupo sa ubjedljivih 4:0. Splićani su se tako barem ma kratko vratili na čelo HNL-a.

Golijadu na Poljudu otvorio je iskusni Nikola Kalinić koji je postigao vrlo atraktivan pogodak na asistenciju Brekala. Bio je to prvi Kalinićev gol za Hajduk nakon skoro tačno godinu dana. Treba napomenuti da se bivši hrvatski reprezentativac tek nedavno vratio u tim.

Hajduk je na početku drugog poluvremena riješio pitanje pobjednika. U 48. minuti je pogodio Brekalo, a tri minute kasnije i Kalik. Oba puta je asistirao Sahiti.

Odlučio se zatim trener Bilih Karoglan pružiti priliku igračima sa manjom minutažom. Tako je u 52. minuti mladi napadač reprezentacije BiH Filip Čuić zamijenio Kalinića.

Nedugo zatim Čuić je uspio postići i pogodak, svoj prvi dresu Hajduka. Igrala se 68. minuta kada je Sahiti asistirao a mladi bh. napadač pogodio mrežu Slavena. Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Inače, Filip Čuić je ponikao u Hajduku. Bio je na pozajmicama u Radomlju i Solinu. Danas je upisao šesti nastup za Bile i prvi pogodak te tako pokazao da se na njega itekako može računati.

Mladi igrač pliz Tomislavgrada je pet puta igrao za U-19 reprezentaciju BiH, a trenutno igra za U-21 selekciju naše zemlje. Sin je bivšeg premijerligaškog sudije Tomislava Čuića. Njrgov brat Mario je također bio član Hajduka, ali jr on igrao za mlađe selekcije Hrvatske.

Talentovani Filip je pažnju javnosti pokupio prije dvije godine kada je usljed dobrih igara sa juniorsku reprezentaciju BiH postao zanimljiv medijima u Hrvatskoj koji su pisali kako ga “Hrvatska ne smije izgubiti”.

Čuić se tada oglasio na Instagramu gdje je postavio sliku juniorske reprezentacije BiH, uz kratku poruku: “Jedna si, jedina”, te tako pobrao simpatije bh. javnosti.