Mladi Tahirović prvi put starter za Romu, Hadžiahmetović strijelac za Konyu (VIDEO)

Ekipa Rome savladala je na Olimpiku Bolonju minimalnim rezultatom 1:0 u okviru 16. kola Serie A.

Strijelac gola za Vučicu bio je Pelegrini sa 11 metara u šestoj minuti. Ono što je važno istaći je to da je mladi Benjamin Tahirović prvi put počeo utakmicu od prve minute u dresu Rome.

Talentovani fudbaler Rome: Benjamin Tahirović će igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine!

Mladi vezista koji je odabrao da u budućnosti nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine odigrao je dobru utakmicu, a iz igre je izašao u 64. minuti. Sigurno je da će 18-godišnjak dobijati još više prilika za igru u dresu Rome jer ga Žoze Murinjo veoma cijeni i smatra ga velikim talentom.

Roma je trentno šesta na tabeli Serie A sa 30 osvojenih bodova što je 11 manje od vodećeg Napolija.

Nova godina, stare navike: Edin Džeko donio pobjedu Interu u derbiju protiv Napolija i vratio ga u borbu za titulu(VIDEO)

U 17. kolu Superlige Turske Konyaspor je ispustio dva boda u borbi za Evropu odigravši 2:2 kod kuće sa Sivasporom koji se bori za opstanak.

Konya je imala prednost od 1:0 i 2:1 ali nije uspjela osvojiti sva tri boda. Strijelci za Konyu bili su Demir i Amir Hadžiahmetović koji je pogodio iz penala u 55. minuti. Hadžiahmetoviću je to 3 pogodak u ligi ove sezone.

Za Sivas su pogađali Gradel iz penala te Harisis. Konya je trenutno sa 26 bodova šesta na tabeli te za vodećom Galatom zaostaje 10 bodova. Sivas ima 15 bodova i 17. su na tabeli.

Podsjećamo, Milan Đurič je jučer donio bod Veroni na gostovanju u Torinu dok je Edin Džeko u derbiju kola donio pobjedu Interu protiv Napolija.