Musa odigrao još jednu dobru utakmicu, Real nastavio sa pobjedama

Košarkaši madridskog Reala nastavili su sa serijom pobjeda u Euroligi. Nakon što prije dva dana slavili u Pireju protiv Olimpijakosa, večeras su u atinskoj OAKA Areni savladali i drugog grčkog predstavnika – Panatinaikos.

Konačan rezultat susreta glasio je 90:78 u korist Kraljeva. Madriđani su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa 26:10.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Hezonja sa 19 poena. Argentinac Deck je ubacio 16 poena dok je bh. košarkaš Džanan Musa odigrao još jednu dobru utakmicu ubacivši 14 poena sa nešto više od 20 minuta provedenih na parketu.

PAO su predvodili Nunn sa 24 i Lessort sa 18 poena.

Kraljevi drže lidersku poziciju na tabeli sa omjerom 12-1 dok je PAO sa omjerom 6-7 trinaesti.

U preostala dva večerašnja susreta Partizan je sa 82:69 slavio protiv Milana dok je Efes u Berlinu bio bolji od Albe sa 97:89.