Musa ponovo najbolji: Real novom pobjedom stigao do prvog mjesta na tabeli Endese

Košarkaši madridskog Reala savladali su u Santiago de Composteli domaći Obradoiro rezultatom 84:78 u okviru 21. kola lige Endesa.

Real je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu. U jednom su trenutku imali i 19 poena prednost (16:35). Ipak, Obradoiro se nije predavao, malo pomalo su spuštali zaostatak, da bi u jednom trenutku poslednje četvrtine došli na samo minus 3 (68:71). Ipak, Real nije dozvolio preokret te je zabilježio 18. pobjedu u Endesi ove sezone.

Najbolji­ kod Kraljeva ponovo je bio Džanan Musa sa 19 poena i 4 skoka dok je domaćine predvodio Blazevic sa 18 poena.

Ovom pobjedom Real se izdvojio na prvom mjestu na tabeli iskoristivši poraz Barselone kod Saragose.