Musa sjajnom partijom uništio Partizan, Real nastavio seriju pobjeda

Košarkaši madridskog Reala nastavljaju da “gaze” svoje rivale u Euroligi. Večeras su Kraljevi u okviru 16. kola rutinski savladali beogradski Partizan rezultatom 91:75.

Real je od samog starta uspostavio kontrolu nad utakmicom. Sve dileme oko pobjednika riješene su već u trećoj četvrtini kada si Madriđani otišli na +27 u jednom trenutku. Tim Željka Obradovića uspio je tek serijom poena u posljednjim minutama meča donekle ublažiti poraz.

Fantastičnu partiju odigrao je Džanan Musa koji je na ovom meču ubacio 23 poena uz 4 skoka i 2 asistencije. Kod Partizana je najefikasniji bio Kaboklo sa 18 koševa.

Real je ubjedljivo prvi na tabeli sa omjerom 15-1 dok je Partizan sa omjerom 9-7 na diobi četvrte pozicije.