Musa “ugasio” Zvezdu, Hayes-Davis oborio rekord Eurolige (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u 32. kolu Eurolige Crvenu Zvezdu sa 101:94. Beograđani su se odlično držali protiv lidera Eurolige. Tokom treće četvrtine imali su i 16 poena prednosti. Ipak, Kraljevi su brzo istopili tu prednost i predvođeni fantastičnim Džananom Musom okrenuli rezultat u svoju korist i zabilježili 26. pobjedu u sezoni.

Musa je ubacio 30 poena uz 4 skoka i 2 asistencije. Na drugoj strani Nedović je također ubacio 30 poena.

Zvijezda večeri Eurolige bio je krilni košarkaš Fenerbahčea Nigel Hayes-Davis koji je blistao u ubjedljivoj pobjedi Fenera nad berlinskom Albom (103:68).

Nigel Hayes-Davis je ubacio nevjerovatnih 50 poena i tako srušio rekord Eurolige sa najviše poena u jednom meču koji je do sada držao Shane Larkin (49) poena.

Na nešto više od tri minute do kraja Hayes-Davis je izašao iz igre. U tom trenutku je imao 43 poena. Ipak, trener Jasikevičijus ga u finišu meča vraća na parket kako bi pokušao oboriti rekord. Hayes-Davis je praktično u tim momentima stalno bio u “ofsajdu” čekajući asistenciju saigrača za lagane poene. Sve lopte u napadu Fenera su išle na Amerikanca koji je 18 sekundi prije kraja uspio položiti loptu u koš za rekordni 50. poen i delirijum na tribinama.

Inače, najviše poena ove sezone u jednom meču do večeras je ubacio Džanan Musa (40).

U trećem večerašnjem meču Panathinaikos je na gostocmvanju u Bolonji slavio protiv Virtusa rezultatom 81:79.