Musin Real utišao Beogradsku arenu: Kraljevi savladali Partizan, navijači domaćih gnusnim skandiranjem vrijeđali bh. reprezentativca

Košarkaši Reala savaldali su Partizan u Beogradu rezultatom 82:80 u trećoj utakmici četvrtfinalne serije Eurolige i tako smanjili ukupan rezultat u seriji na 2-1.

Pred oko 20 hiljada navijača Real se bolje snašao u završnici i zasluženo slavio pobjedu.

Domaći su bolje otvorili meč i poveli sa 12:0. U nekoliko navrata su imali i 15 poena prednosti tokom prvog poluvremena. Ipak, Kraljevi su podigli nivo svoje igre u drugom poluvremenu i okrenuli rezultat u svoju korist.

Tavares je za Madriđane ubacio 26 poena dok je Goss dodao 22 uključujući i vrlo bitnu trojku u zadnjim sekundama meča. Mod domaćih LeDay i Smailagić su ubacili po 15 poena.

Naš Džanan Musa nije imao najbolju šutersku noć, ubacio je devet poena ali je zato zabilježio i šest skokova te četiri asistencije.

Ono što treba istaći je gnusno skandiranje domaćih navijača koji su tokom cijelog meča (čak i tokom zagrijavanja) sramotno vrijeđali bh. košarkaša koji se ipak nije dao isprovocirati.

Četvrti meč ove serije igra se za dva dana također u Beogradu.