Nova godina, stare navike: Džeko strijelac za Fenerbahče u utakmici koju je obilježio još jedan bivši igrač Rome (VIDEO)

Ekipa Fenerbačea započela je godinu na najbolji mogući način. Džeko i drugovi su u 19. kolu Superlige na gostovanju deklasirali Istanbulspor sa 5:1.

Dijamant je stigao do trinaestog prvenstvenog pogotka, ali je utakmicu obilježio njegov saigrač Čengiz Under koji je postigao četiri pogotka na meču.Posebno je impresivan bio prvi pogodak na meču koji je Under postigao u 6. minuti.

Under je pored 6. minuta pogađa i u 34., 44. i 46. minuti dok je Džeko pogodio u nadoknadi prvog poluvremena. Za domaće je pogodio Sarikaya u 32. minuti.

Rezultat je mogao biti i ubjedljiviji u korist Fenera ali je Tadić promašio penal u 63. minuti.

Inače, Džeko i Under su dijelili svlačionicu i u Romi da bi od ove sezone postali saigrači i u turskom velikanu.

@super_portal

Nova godina, stare navike #edindzeko #dzeko #fenerbahçe #bosnia #goal #superlig #football #video #tiktok #under #bosnia #vijesti #zmajevi #reprezentacija #superportal

Fenerbahče je i dalje lider na tabeli sa tri boda više, ali i utakmicom više u odnosu na Galatasaray. Džeko je vodeći na listi strijelaca sa 13 pogodaka.