Odigrani prvi susreti četvrtfinala Kupa BiH

Danas su odigrana tri od četiri susreta četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je na stadionu pod Borićima sa minimalnih 1:0 savladao fedralnog prvoligaša ekipu bihaćkog Jedinstva. Tribine stadiona u Bihaću su nakon dugo vremena bio ispunjene a domaći tim je pružio dobar otpor favoriziranom rivalu.

Jedini pogodak na meču postigao je Hrvanović u 44. minuti. Imao je domaći tim veliku priliku za izjednačenje u drugom poluvremenu ali je Karačić odbranio šut Islamagića sa 11 metara.

Posušje je nakon preokreta savladalo ekipu dobojske Sloge sa 3:2. Poveli su gosti golom Luke Božičkovića u 17. minuti. Domaći su u nastavku napravili preokret sa dva gola u rasponu od pet minuta. Pogađali su Kamenar i Petrović u 61. odnosno 66. minuti.

Ipak, Posušje je imalo prednost svega četiri minuta jer je Vidić u 70. minuti iskoristio pogrešku domaće odbrane i pogodio za novo izjednačenje.

Kada se činilo da će 2:2 biti konačan rezultat na scenu je stupio rezervista Andro Babić. Mladi fudbaler Posušja je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade donio pobjedu svom timu.

U derbi susretu četvrtfinala Borac i Sarajevo su u Banja Luci odigrali bez pogodaka. Oba tima su imali svoje prilike ali su mreže ostale netaknute. Susret je obilježio sukob igrača oba tima pred kraj meča kada je sudija Irfan Peljto podijelio pet žutih kartona.

Velež i Široki će svoj prvi susret četvrtfinala odigrati naredne srijede.

Svi revanš susreti na rasporesu su za 14 dana.