OI: Amerikanci dali nadu Srbima pa ih na kraju rastužili

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država drugi je finalista Olimpijskih igara u Parizu. Amerikanci su u polufinalu savladali Srbiju sa 95:91.

SAD su više od 30 minuta bile u rezultatskom zaostatku, igrajući veoma loše. No, i par minuta dobre košarke bilo je dovoljno da se “slomi” Srbija i izbori plasman u finale.

S druge strane, Srbija je odigrala odlične tri i pol četvrtine ali ni 35 minuta dobre igre nije bilo dovoljno da se pobijedi američki tim.

Imali si izabranici Svetislava Karija Pešića 11 poena prednosti na poluvremenu, a pred kraj treće četvrtine i plus 15 (76:61). Ipak, sredinom zadnjeg perioda Amerikanci “ubacuju” u brzinu više i stižu do preokreta i plasmana u finale gdje će snage odmjeriti sa domaćinom Francuskom. Srbija će se u meču za bronzu sastati sa svjetskim prvakom Njemačkom.

Stef Kari bio je daleko najraspoloženiji kod SAD-a sa 36 poena, a pratili su ga Embid sa 19 i James sa 16 poena. Kod Srbije najefikasniji je bio Bogdanović dok je Jokić ubacio 17 poena.