OI: Rukometaši Slovenije u polufinalu!

Poznati su svi učesnici polufinala muškog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu. Posljedni polufinalista je Slovenija koja je u zadnjem meču četvrtfinala savladala Norvešku sa 33:28.

Slovenci su sredinom prvog poluvremena napravili prednost koju je na isteku prvih 30 minuta bila +4 (19:15). Norvežani su u drugom dijelu nekoliko puta prišli na -2 ali su izabranici Uroša Zormana svaki put uspjeli odbiti taj nalet i na kraju su slavili sa 33:28.

Do pobjede Sloveniju su vodili Vlah sa 11 i Janc sa 9 pogodaka. Kod Norveške Blonz je bio najefikasniji sa 7 pogodaka.

Slovenija će u polufinalu igrati protiv Danske. Danci su nešto ranije danas savladali Švedsku sa 32:21.

U drugom polufinalu sastat će se Španija i Njemačka.

Španci su jutros nakon produžetka bili bolji od Egipta (29:28) dok su Nijemci u nevjerovatnoj utakmici izbacili domaćina Francusku nakon produžetla (35:34). Francuzi su 15-ak sekundi prije kraja regularnog dijela susreta imali plus 2 ali su na kraju poraženi. Taj poraz znači i kraj karijere velikog Nikole Karabatića koji je ranije najavio da mu je turnir u Parizu posljednji u fenomenalnoj igračkoj karijeri.