Petev vodi Ludogorets prema 12. uzastopnoj tituli

Ludogorets je blizu osvajanja 12. uzastopne titule u Bugarskoj. Tim iz Razgrada je jučer u 32. kolu remizirao 2:2 protiv direktnog konkurenta u borbi za titulu, ekipe CSKA iz Sofije.

Tim koji sa klupe vodi bivši selektor Zmajeva Ivaylo Petev sačuvao je tako bod prednosti u odnosu na CSKA.

Poveli su domaći golom Kirila Despodova u 18. minuti. Četiri minute kasnije Heintz je izjednačio, a Mauricio je u 42. minuti donio preokret timu iz Sofije. U trećoj minuti nastavka za konačnih 2:2 pogodio je Igor Thiago.

Лудогорец и ЦСКА направиха 2:2 в дербито на кръга и запазиха статуквото на върха в Първа лига. Реферът Георги Кабаков и…

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Subota, 20. maj 2023.

Ovim bodom sigurno su zadovoljniji domaćini. Ludogorets sada ima 78 bodova dok CSKA ima jedan bod manje tri kola prije kraja.

CSKA je dugo vremena bio vodeći tim Parva lige dok se Ludogorets mučio tokom sezone. Međutim, dolaskom Ivayla Peteva na klupu bivšeg tima sredinom marta situacija se okrenula. Ludogorets je od dolaska Peteva zabilježio deset vezanih pobjeda u šampionatu, uključujući i pobjedu u 28. kolu glavne runde protiv CSKA u Sofiji kada je i zasjeo na prvo mjesto na tabeli.

Petev je Ludogorecu donio plasman u prvu ligu 2011. godine a nakon toga odmah i prvu titulu prvaka Bugarske, a sljedeće godine i drugu te tako najavio dominaciju tima iz Razgrada u bugarskom fudbalu koja traje već 11 godina.