Pjanić stigao do četvrtog trofeja u Emiratima

Al Sharjah je osvojio još jedan trofej ove sezone. Tim našeg Miralema Pjanića u finalu Liga Kupa UAE savladao je Al Ain nakon preokreta sa 2:1.

Al Ain je poveo preko Kouadia u 30. minuti. Al Sharjah je oba svoja gola postigao u nadoknadi prvog dijela igre. Prvo je Luanzinho u trećoj minuti nadoknade izjednačio rezultat. Konačnih 2:1 postavio je Caio sa penala u desetoj minuti nadoknade poluvremena.

Miralem Pjanić je na terenu proveo 89. minuta. Ovo je četvrti trofej za Pjanića otkako je stigao u Emirate. Do sada je osvojio dva President Kupa, jedan Superkup te tome pridodao današnji Liga Kup.

Sharjah je u prvenstvu UAE završio tek kao sedmi ali će zahvaljujući osvajanju kupa predstavljati svoju zemlju u azijskoj Ligi prvaka.