Plavi se vratili starim navikama: Zvijezda 09 nakon preokreta pobijedila Željezničar

U prvom današnjem susretu 22. kola Wwin Premijer lige BiH Zvijezda 09 je u Ugljeviku savladala Željezničar sa 2:1.

Utakmica u Ugljeviku donijela je negledljiv fudbal sa dosta grešaka, a pamtit će se po rijetko viđenom autogolu fudbalera Plavih Vahida Selimovića.

Ipak, nije tako loše počela utakmica za tim sa Grbavice. Boljević je u 32. minuti nakon ubačaja Amoaha doveo Plave u prednost. Činilo se da će Željezničar konačno doći do prvih bodova u gostima ove sezone.

Međutim, vrlo brzo vratile su se stare boljke Plavih. U 40. minuti je Zvijezda stigla do izjednačenja. Uspjeli su domaći brzo izvesti aut, prevariti statičnu odbranu gostiju i preko Vadzea stići do poravnanja.

Pobjedu Zvijezdi donio je komičnim autogolom stoper Plavih Selimović. Saliman je ubacio a bivši reprezentativac Luksemburga efektno zakucao loptu u svoju mrežu.

Željezničar je ponovo razočarao svoje navijače. Iako je u prošlom kolu deklasirao gradskog rivala Sarajevo u velikom derbiju, još jednom se pokazalo da ekipa Plavih na strani igra u velikom grču.

S druge strane, Zvijezda je nastavila zadavati muke “velikim” ekipama na svom terenu. Nedavno su dobili Sarajevo, a prije toga i Zrinjski.

Obje ekipe u zadnjoj trećini sezone čeka velika borba za opstanak.