Potvrdio dobru formu: Bajić strijelac i asistent u remiju Giresunspora (VIDEO)

Ekipa Giresunspora remizirala je sa Karagumrukom 2:2 u 25. kolu turske Superlige. Najbolji pojedinac u redovima domaćih bio je Riad Bajić koji je upisao gol i asistenciju na ovom meču.

Poveo je Giresun u 20. minuti. Dosuđen je jedanaesterac koji Riad Bajić pretvara u pogodak, svoj deveti u ovoj sezoni.

U 39. minutu domaći su stigli i do drugog pogotka. Nakon jedne brze kontre Bajić je nesebično uposlio Sainza koji je ubacio loptu u praznu mrežu za 2:0.

I kada su svi isčekivali kraj poluvremena ekioa Karagumruka stigla je do pogotka. Levent Mercan je sjajno izveo slobodan udarac pa golman Giresuna Kaplan nije imao nikakvih šansi.

Bod ekipi koju sa klupe vodi legendarni Andrea Pirlo donio je njegov sunarodnjak Fabio Borini. Bivši igrač, između ostalog, Liverpula i Milana bio je precizan sa jedanaest metara u 57. minuti.

Giresun je 15. na tabeli sa 23 boda i slijedi mu teška borba za opstanak. Ekipa Karagurmuka je osma na tabeli sa 30 bodova.

Riad Bajić je sa današnjim učinkom stigao do devet pogodaka i dvije asistencije u ovoj sezoni. Ipak, ni taj učinak niti dobra forma u posljednje vrijeme nisu bili dovoljni da se nađe na spisku selektora Hadžibegića za utakmice protiv Islanda i Slovačke.