Real predvođen Mbappeom osvojio Superkup Evrope

Real predvođen Mbappeom osvojio Superkup Evrope (Foto: EPA – EFE)

Nogometaši madridskog Reala savladali su u Varšavi Atalantu sa 2:0 i tako po šesti put osvojili Superkup Evrope.

U tradicionalnom duelu osvajača Lige prvaka i Evropske lige publika je prvi put imala priliku da u dresu Reala vidi Kyliana Mbappea koji je večeras upisao debi u dresu Kraljeva i to krunisao pogotkom.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja osim dvije pogođene prečke, de Roona na jednoj i Rodryga na drugoj strani.

Atalanta je na startu drugog dijela zaprijetila par puta ali bez pogotka. Kraljevi su očekivano ubacili u brzinu više što im se isplatilo.

Prvi pogodak na meču vidjeli smo u 59. minuti. Vinicius je nakon sjajnog prodora uposlio Valverdea koji je ubacio loptu u praznu mrežu za prednost Kraljeva. Konačan rezultat postavio je Mbappe u 68. minuti prvim golom u dresu Kraljeva.

Naš Sead Kolašinac igrao je do 70. minuta.