Remi u vječitom derbiju pred 10 hiljada navijača

Željezničar i Sarajevo remizirali su 2:2 u okviru 7. kola Premijer lige BiH. Sarajevski derbi je odigran u sjajnoj atmosferi pred 10 hiljada navijača na Grbavici.

U prvom poluvremenu Željo je imao nešto više od igre, ali nije bilo golova. U posljednjim minutama prvog poluvremena Frane Čirjak dobija drugi žuti karton pa Sarajevo ostaje s igračem manje.

U prvoj minuti drugog poluvremena Sarajevo dobija penal nakon igranja Galića rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Ivan Ikić.

Primljeni pogodak je “presjekao” igrače Željezničara dok je gostima dao krila pa su u tim momentima bolje stajali na terenu.

U 75. minuti, nakon brzog kontra napada, Musa donosi prednost gostima od 0:2. Činilo se u tom trenutku da je derbi riješen.

Ipak, iako su gosti pokušali na sve načine “ukrasti” što više vremena, domaći su uspjeli malo konsolidovati redove. Igrači koji su ušli s klupe donijeli su osvježenje u igru Željezničara.

U 88. minuti Haračić pogađa nakon kornera Bekrića i daje nadu domaćim da mogu barem do remija. U 95. minuti Željezničar je dobio slobodan udarac na nekih 20-ak metara od gola. Samir Bekrić je majstorski izveo slobodnjak i matirao golmana Šahinovića za erupciju oduševljenja na Grbavici.

Bio je to ujedno i konačan rezultat jer je sudija Šehović svirao kraj susreta odmah po kretanju sa centra.