Sarajevo se u zadnjim sekundama spasilo poraza od Borca na Koševu

Ekipe Sarajeva i Borca remizirale su rezultatom 1:1 u posljednjem meču 13. kola Premijer lige BiH.

Banjalučani su sjajno ušli u meč. Jovan Nišić je već u četvrtoj minuti zatresao mrežu Bordo tima za veliko slavlje gostiju. Dvije minute kasnije Hasić je pogodio stativu na drugoj strani. Bila je to ujedno i najbolja prilika za Sarajevo u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme proteklo je u velikoj nervozi sa obje strane. Sarajevo je pokušavalo ali bez većih uzbuđenja pred golom Mijatovića. Na drugoj strani Lukić je imao zicer ali je napadač Borca u situaciji jedan na jedan sa Šahinovićem reagovao vrlo neozbiljno.

U 82. minuti Sarajevu se iznenada ukazala šansa. Pejović je oštro startao na Čatakovića, a sudija Irfan Peljto mu je pokazao direktan crveni karton. Bio je to signal za igrače Bordo tima da svim silama krenu u napad. Isplatilo se to u zadnjim sekundama meča kada se Marin Aničić najbolje snašao u petercu Borca i postavio konačnih 1:1.

Ovim remijem Borac je zadržao prvo mjesto na tabeli sa 30 bodova dok je Sarajevo ostalo na trećoj poziciji sa 24 boda.

U preostala dva susreta današnjeg programa Zrinjski je savladao Tuzlu sa 3:1 dok su Široki i Posušje remizirali rezultatom 1:1.