Selimović u posljednjim sekundama spasio Željezničar novog poraza

Fudbaleri Željezničara i Posušja remizirali su 1:1 na Grbavici u okviru 15. kola Premijer lige BiH. U veoma slaboj fudbalskoj predstavi gosti su propustili veliku priliku da po prvi put u svojoj historiji ubilježe pobjede na Grbavici.

Posušje je od samog početka pokazalo veliki nivo borbenosti dok su igrači Željezničara ponovo ušli veoma slabo u susret.

Poveli su gosti u 33. minutu eurogolom Kamenara iz slobodnog udarca. Zanimljivo da je Kamenar i u prvom ovosezonskom susretu ova dva rivala postigao isto tako prelijep pogodak.

Plavi su igrali veoma loše u prvom dijelu. Izdvajaju se tek pokušaji Krpića i Mekića ali bez uspjeha.

U drugom poluvremenu Željo je preko posjeda igre pokušao stići do preokreta dok je Posušje čekalo svoju šansu iz kontranapada. Jednu takvu su imali preko rezerviste Mandića sredinom drugog dijela igre. Brzonogi fudbaler gostiju je istrčao nekih 50-ak metara sa loptom, sjajnim driblingom izbacio Kosorića, zaobišao zatim i Muftića ali je onda loptu poslao pored gola.

Kazna za taj promašaj stigla je u posljednjim sekundama meča. Željo je u četvrtoj minuti nadoknade izborio korner nakon kojeg je Selimović pogodio za konačnih 1:1.

Dodajmo ovome da su i najvatreniji navijači Plavih sjajnom koreografijom obilježili Dan državnosti BiH.

U drugoj utakmici koja se igrala od 13 sati Sloga je sa 1:0 pobijedila Zvijezdu 09.