Senzacija na Poljudu: Hajduk izbacio Manchester City iz Lige prvaka (VIDEO)

Juniori splitskog Hajduka napravili su veliku senzaciju u osmini finala Lige prvaja za mlade izbacivši engleski Manchester City pobjedom od 2:1 na Poljudu.

Povela je ekipa koju sa klupe prervodi Marijan Budimir u 24. minuti golom Roka Brajkovića. Devet minuta kasnije Mate Antunović pogađa za 2:0.

Nadu Cityu je vratio Bobb pogotkom u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gosti su pokušali dođi do izjednačenja, međutim mreže su u drugih 45 minuta mirovale. Crveni karton Burnsa u 84. minuti je dodatno otežao situaciju favoriziranim gostima.

Hajduk će u četvrtfinalu u gostima igrati protiv boljeg iz duela Borussije Dortmund i PSG-a.

Treba dodati da se na Poljudu danas okupilo oko osam hiljada navijača koji su prisustvovali velikom podvigu juniora tima iz Splita.