Sjajni Ahmedhodžić sa Sheffieldom priredio senzaciju i izbacio Tottenham iz FA Cupa

Sheffield izbacio Tottenham iz FA Cupa…

Nogometaši Sheffield Uniteda napravili su veliku senzaciju izbacivši Tottenham rezultatom 1:0 u osmini finala FA Cupa i tako su ušli među najboljih osam ekipa najstarijeg nogometnog takmičenja na svijetu.

Naš Anel Ahmedhodžić i njegove Oštrice imale su večeras najveći izazov ove sezone, a na Bramall Lane stigao je skupocjeni Tottenham sa svim zvijezdama, iako je Cristian Stellini odlučio odmoriti neke od njih poput Harryja Kanea.

Ahmedhodžić je već u petoj minuti mogao do gola nakon kornera, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Tottenham je napadao i to je donijelo mnogo posla za našeg stopera i odbranu Sheffielda, ali su se sjajno branili.

Kako se meč bližio kraju, tako je i pritisak na igračima Tottenhama bio sve veći. To su Oštrice iskoristile za valiku senzaciju.

Ahmedhodžić sa Sheffieldom izbacio Tottenham iz FA Cupa

Igrao se u 79. minuti kada je nakon lijepe solo-akcije Iliman Ndiaye pogodio za vodstvo Sheffield Uniteda.

Do kraja su se domaći branili i odbranili te plasirali u četvrtfinale FA Cupa, što je samo po sebi odličan uspjeh.

Nevjerovatni Ahmedhodžić imao je 100 posto dobijenih duela na zemlji, šest puta je otklonio opasnost pred svojim golom i isto toliko puta presjekao protivnički napad te dodao jedan izblokiran udarac uz 47 uspješnih dodavanja od 51 pokušaja, što potvrđuje o kakvom se nogometašu radi i u poređenju s najjačim ekipama Premier lige.

U preostalim susretima Manchester United je nakon preokreta izbacio West Ham rezultatom 3:1, dok je Burnley s 1:0 savladao Fleetwood. Četvrtoligaš Grimsby rezultatom 2:1 napravio je senzaciju i izbacio premijerligaša Southampton.