Sjajni Musa vodio Real do pobjede protiv Partizana i plasmana na Final Four (VIDEO)

Košarkaši Reala plasirali su se na Final Four Eurolige nakon što su u odlučujućoj petoj utakmici četvrtfinala savladali Partizan rezultatom 98:94.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Partizan je predvođen Punterom sjajno zaigrao u drugoj pa je na poluvrijeme otišao sa 16 poena prednosti (55:39).

Košarkaši Reala bili su mnogo nervozni u prvom dijelu utakmice što se odrazilo i na njihovu igru.

Treću dionicu Real dobija rezultatom 30:21 zahvaljujući prije svega sjajnom Džananu Musi koji se nekoliko dobrih poteza držao Kraljeve u životu.

U četvrtoj dionici Real zrojkama veterana Rodrigueza i Llulla stiže do pozpunog preokreta i vodstva od osam poena razlike 97:89. Ipak gosti uspjevaju napraviti seriju 5:0 i doći do šuta za izjednačenje. Međutim, najbolji njihov igrač večeras Punter promašuje trojku, na drugoj strani Hezonja pogađa jedno slobodno bacanje i to je bio kraj susreta.

Džanan Musa je bio najbolji kod Reala sa 20 poena 6 skokova i 4 asistencije. Rodriguez je dodao 19 poena, s druge strane Punter je ubacio 28 poena.

Final Four Eurolige se igra u Kaunasu od 19. do 21. maja a tamo će se pored Reala naći i Barcelona, Monaco i Olympiakos.