Sloboda i dalje na “nuli”: Željezničar slavio na Tušnju

Željezničar slavio na Tušnju (Foto: FK Željezničar)

Fudbaleri Željezničara savladali su na Tušnju domaću Slobodu sa 1:0 u okviru 4. kola Wwin lige BiH. Plavi su ostvarili treću vezanu pobjedu dok je Sloboda zabilježila i četvrti poraz.

Iako je Željezničar imao inicijativu na početku susreta, prvu veliku priliku imala je Sloboda. Šero je u 10. minuti iskoristio pogrešku odbrane Plavih, zaobišao i Muftića ali je golman Željezničar ipak uspio da ga sustigne i odbrani mu udarac.

Željezničar je nastavio sa inicijativom, ali bez stopostotnih prilika. Izdvajamo pokušak Karamarka glavom nakon prekida, ali je njegov pokušaj odbranio Trako.

Na startu drugog dijela Haračić je zaprijetio golu bivšeg kluba ali je lopta nakon njrgovog pokušaja otišla preko gola. Na drugoj strani prijetio je mladi Šabić. Prvi put je njegov udarac odbranio Trako, a par minuta poslije toga je šutirao tik pored stative.

U 61. minuti Čajić je dobro šutirao ali je lopta pogodila stativu. Minutu kasnije Željezničar je poveo. Nakon kornera, Karamarko je odigrao jednu loptu za Al Jabera, a odlični Saudijac postiže pogodak za veliku radost navijača Plavih.

Sloboda je do kraja susreta imala dvije odlične prilike da dođe do boda. Međutim, sjajni golman Muftić je zaustavio udarce Husejinovića i Hasanbegovića. Na drugoj strani, Boljević je pogodio stativu.

Ostalo je 1:0 za Željezničar koji sada ima 9 bodova. Sloboda će priliku za prve bodove tražiti narednog vikenda na Pecari kada gostuje kod Širokog. S druge strane, Željezničar na Grbavici dočekuju dobojsku Slogu.

Dodajmo ovome i da su se na večerašnjoj utakmici najvatreniji navijači Plavih, popularni Manijaci, oprostili od brutalno ubijene Nadire Sahačić (61), koja je bila velika navijačica tima sa Grbavice a koja je ubijena u ponedjeljak navečer u sarajevskom naselju Ciglane.

“Rahmet ti duši Nadira”, pisalo je na transparentu koji su istakli navijači Plavih.

Podsjećamo, u prvom današnjem susretu Radnik je sa 4:3 savladao ekipu Veleža.