Srbija u posljednjim sekundama iščupala bod protiv Slovenije

Fudbalske reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su rezultatom 1:1 u drugom kolu grupne faze Eura.

Slovenci su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu uz nekoliko dobrih prilika. Prvo je Gnezda Čerin u 4. minuti iz dobre pozicije šutirao pravo u Rajkovića, a onda je u 8. minuti veliku priliku propustio Mlakar čiji udarac ponovo brani golman Srbije.

Novi opasni napad Slovenaca vidjeli smo u 13. minuti kada je Rajković na vrijeme pokupio loptu ispred Mlakara.

Srbija je prvu priliku imala u 27. minuti kada je Vlahović pokušao glavom ali je Oblak to odbranio.

Novu veliku priliku Slovenija je imala u 38. minuti. Elšnik je nakon prodora pogodio stativu, a u nastavku akcije Šeško je šutirao preko gola.

U 42. minuti Srbija je imala priliku preko Mitrovića čiji udarac nakon ubačaja Živkovića zaustavlja Oblak. No, na usporenom snimku se vidjelo da je Živković bio u ofsajdu u toku ove akcije tako da i da je Mitrović postigao pogodak VAR bi ga poništio.

Drugo poluvrijeme otvorila je Srbija sa dvije prilike Mitrovića. Prvi šut mu je odbranio Oblak, a drugi je zaustavila odbrana Slovenije.

U 59. minuti Šeško je odlično šutirao sa ruba šesnaesterca ali je Rajković sjajnom paradom zaustavio njegov udarac.

Igrala se 69. minuta kada je Slovenija povela. Elšnik je ubacio sa lijeve strane, lopta je prošla kroz peterac i došla do Karničnika koji se ubacio iza leđa odbrane Orlova i matirao Rajkovića.

Mogla je Srbija do izjednačenja tri minute kasnije ali je Mitrović pogodio prečku sa nekih 10-ak metara.

Mogao je sjajni Karničnik u 79. minuti i do drugog pogotka na meču ali je šutirao pored gola Rajkovića. Na drugoj strani zaprijetio je rezervista Samardžić, ali je lopta nakon udarca fudbalera porijeklom iz Živinica otišla pored lijeve stative. Pokušao je zatim i Birmančević direktno iz slobodnog udarca ali je Jan Oblak loptu skrenuo u korner.

Srbija ja vršila veliki pritisak u završnici meča što im se isplatilo u 95. minuti kada je Jović pogodio za konačnih 1:1 nakon kornera.

Slovenija sada ima 2 boda dok je Srbija na jednom bodu uoči posljednjeg kola.