Superliga FBiH: Bosna nosi tri boda iz Srebrenika, Ilidža zadržala maksimalan učinak

Danas su odigrani susreti petog kola odbojkaške Superlige FBiH – grupa sjever u muškoj konkurenciji. Gostujuće ekipe bile su veoma raspoložene danas pa je tako samo jedan tim “odbranio” domaći teren.

Odbojkaši kalesijske Bosne slavili su veoma bitnu gostujuću pobjedu u Srebreniku protiv domaće Gradine. Rezultatsku neizvjesnost donio je samo prvi set koji je protekao u izjednačenoj igri obje ekipe. Na kraju je ekipa iz Kalesije bila smirenija u završnici i došla do prvog seta rezultatom 25:23. Gubitak prvog seta kao da je iscrpio domaće igrače pa je ekipa Bosne drugi i treći set riješila bez prevelike drame prepustivši domaćinu samo 16 odnosno 18 poena.

Pobjeda u Srebreniku 💪💪OK "Gradina-Tempoplasta" Srebrenik 0 – 3 OK "Bosna" Kalesija

Posted by Odbojkaški klub "Bosna" Kalesija on Subota, 11. novembar 2023.

Bosni su ovo veoma bitna tri boda budući da su u prošlom kolu kod kuće doživjeli prvi poraz ove sezone od lidera Ilidže.

Ilidža je i nakon petog kola zadržala maksimalan učinak. Lider na tabeli je zabilježio ubjedljivu domaću pobjedu protiv ekipe Goražda. Susret u dvorani “Sabit Hadžić” završen je rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 25:19, 25:17 i 25:13 za domaći tim.

Vrijedne gostujuće pobjede ubilježili su i ekipe Ilijaša odnosno Olova.

Pobjednička fotografija naše ekipe iz Zavidovića. 🏐

Posted by OK "Olovo" on Subota, 11. novembar 2023.

Ilijaš je u susretu koji je nosio epitet derbija kola slavio u Lukavcu sa 3:1 dok su Olovljani istim rezultatom u kantonalnom derbiju bili bolji od Krivaje iz Zavidovića.

PORAZ OD ILIJAŠANakon prošlosedmične pobjede protiv Goražda naši momci nisu uspjeli upisati pobjedu na domaćem terenu….

Posted by OK "7-Lukavac" Lukavac on Subota, 11. novembar 2023.