Superliga FBiH (ž): Pobjede Bosne i Orašja nakon pet setova

Današnjim utakmicama kompletirano je šesto kolo u Superligi FBiH (grupa sjever) za odbojkašice.

Prema očekivanjima, jedan od dva rezultatski najneizvjesnija susreta odigran je u sali MSŠ “Kalesija” gdje su odbojkašice Bosne nakon pet setova zabilježile pobjedu nad vrlo kvalitetnom ekipom Lamija iz Brčkog.

Domaće odbojkašice su još jednom pokazale mentalnu snagu u odlučujućem setu i zabilježile vrijednu pobjedu (25:23, 16:25, 25:14, 20:25 i 15:10). Podsjećamo, izabranice iskusnog trenera Rašida Tubića su i u prošlom kolu igrale meč u pet setova na domaćem terenu, ishod je i tada bio isti – 3:2 za Bosnu.

S druge strane, ekipa Lamija se kalesijskoj publici predstavila u vrlo dobrom izdanju i kući nosi zaslužen bod s koji će im omogućiti da naredno kolo dočekaju kao drugoplasirana ekipa.

Pobjednički poen 🏐❤💪ŽOK "Bosna" Kalesija – ŽOK "Lami" Brčko 3:2 ✅💪

Posted by ŽOK "Bosna" Kalesija on Nedjelja, 12. novembar 2023.

Svakako treba pohvaliti i domaću publiku koja je u davala vjetar u leđa mladim igračicama Bosne u momentima kada je to bilo najpotrebnije.

Susret odigran u Lukavcu između odbojkašica Smeča i lidera na tabeli, ekipe Orašja u potpunosti je opravdao epitet derbija kola. Iako je izgubila prvi bod u sezoni, ekipa Orašja je pokazala zašto je lider na tabeli. Popularne Žokice su u presudnim momentima meča bile prisebnije i sasvim zasluženo nose dva boda kući.

➡️6.kolo Super lige FBiH⬅️ŽOK SMEČ Lukavac 2️⃣ŽOK ORAŠJE 3️⃣ #žokice❤️

Posted by ŽOK Orašje on Nedjelja, 12. novembar 2023.

Odbojkašicama Smeča je meč protiv lidera prvenstva došao vjerovatno u najgorem mogućem trenutku, nakon dva uzastopna poraza od Napretka kući i u gostima od Bosne. Međutim, Lukavčanke su u današnjem meču pokazale da ova ekipa itekako ima kvalitet. Sjajno su parirale gošćama iz Orašja i sasvim zasluženo došle do boda.

U trećem današnjem meču Gračanica je na domaćem terenu u malom kantonalnom derbiju bila bolja od tuzlanske Mikase. Nakon 25:20 u prvom setu, u drugom setu je bilo dosta više drame. Na kraju ga ipak osvajaju domaće igračice rezultatom 25:23. Gubitak drugog seta psihološki je teško pao igračicama Mikase dok je Gračankama donio potreban mir pa su ga domaće igračice dobile bez velike rezultatske neizvjesnosti sa 25:15.

Jučer su odigrana dva susreta u kojima su Napredak i Maglaj zabilježili velike gostujuće pobjede.

Odbojkašice iz Odžaka su slavile sa 3:0 u Žepču.  Po setovima je bilo 25:17, 27:25 i 25:17 za Napredak. Presudni trenutak meča je svakako bila završnica drugog seta u kojoj su domaće igračice propustile priliku da osvajanjem seta unesu rezultatsku neizvjesnost u meč. Za tim iz Odžaka je ovo bila treća pobjeda dok je Žepče i dalje bez pobjede i sa svega jednim bodom dočekuje naredno kolo kada odbojkašice ovog tima putuju u Orašje na megdan lideru prvenstva.

ŠESTO KOLOSUPERLIGA OS F BiH ZA ŽENEGRUPA SJEVERŽOK ŽEPČE 0️⃣ŽOK NAPREDAK 3️⃣(17:25, 25:27, 17:25)#zoknapredakodzak#odzak#posavskazupanija#volleyballnews#volleyballresults

Posted by ŽOK Napredak Odžak on Subota, 11. novembar 2023.

U drugom jučerašnjem meču odbojkašice Maglaja su u Živinicama savladale domaći Stars sa 3:0 (25:20, 25:15 i 25:15). Maglajke su sa ovom pobjedom stigle do trećeg mjesta na tabeli dok su odbojkašice Starsa i dalje na jednoj pobjedi u dosadašnjem toku prvenstva.