Toulouse osvojio Kup Francuske, Hamulić slavio ogrnut zastavom BiH

Fudbaleri Toulousea osvajači su Kupa Francuske. Tim potencijalnog bh. reprezentativca Saida Hamulića do drugog trofeja kupa u historiji stigao je ubjedljivom pobjedom nad braniocem trofeja Nantom od 5:1.

Toulouse je sjajno otvorio meč na Stade de Franceu pa su već nakon 30-ak minuta imali četiri gola prednosti. Po dva puta su pogađali Costa i Dallinga.

Blas je sa penala u 75. minuti postigao utješni pogodak za Nant, a konačan rezultat postavio je Aboukhlal četiri minute kasnije.

Said Hamulić je cijeli meč odgledao sa klupe za rezrvne igrače, a osvajanje trofeja proslavio je ogrnut zastavom naše zemlje.

Podsjećamo, Hamulić je jedan od igrača koji je odabrao igrati za BiH iako je imao mogućnost igrati za Nizozemsku. Ipak, igrač koji je na polusezoni iz poljskog Stal Mieleca prešao u Ligue1 nije dobio poziv selektora Hadžibegića za martovsko okupljanje.

Ne dobijanje poziva teško je palo Hamuliću koji je revoltiran potezom Hadžibegića objavio da odustaje od bh. dresa ali je ipak objavu izbrisao nakon nekog vremena. Prije 15-ak dana selektor Hadžibegić je obznanio da je posjetio Hamulića te da su imali otvoren i prijatan razgovor pa se ipak čini da će sjajni ofanzivac ipak igrati za zemlju svog porijekla.