Tri crvena kartona i bez pogodaka u gradskom derbiju

Velika nervoza i loš fudbal obilježili su 152. sarajevski derbi. Željezničar i Sarajevo su na Grbavici odirali 0:0 u utakmici u kojoj je glavni sudija Ermin Sivac pokazao tri crvena kartona.

Željezničar je utakmicu otvorio šansom Krpića koji je šutirao glavom ali je lopta prošla pored gola. Kyeremeh je na drugoj strani imao dobru priliku ali je i njegov šut otišao pored gola.

U 19. minuti sudija Ermin Sivac je pokazao prvi crveni karton na meču. Zaradio ga je Amer Hiroš zbog udaranja Julardžije.

Taj crveni karton je nekako poremetio obje ekipe pa do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika. Na samom kraju drugog poluvremena Cocalić ruši Kyeremeha, a sudija Sivac i iskusnom defanzivcu Plavih pokazuje direktan crveni karton.

Tu nije bio kraj nervozi. Na pauzi je u tunelu došlo do koškanja između igrača. Radović je udario Štilića pa je Sivac i lijevom beku Sarajeva pokazao crveni karton.

Tako je Željeznuličar u drugo poluvrijeme ušao sa devet, a Sarajevo sa deset igrača.

Već na startu drugog dijela Mustafić je imao priliku za Sarajevo ali je šutirao pored gola. Na drugoj strani je zaprijetio i Amoah čiji je udarac otišao preko gola.

Bilježimo i dobre prilike za Duljevića, Renana i Čatakovića te Amoaha s druge strane ali nije bilo promjene rezultata.

Najbolju priliku za postizanje pogotka Sarajevo je imalo u nadoknadi vremena kada je Muftić zaustavio pokušaj Mehmedovića glavom.

Na kraju je završilo 0:0, rezultat s kojim, s obzirom na razvoj događaja, zadovoljniji mogu biti domaći.

U narednom kolu Željezničar gostuje Posušju dok Sarajevo dočekuje Borac.