Tuzla City ubjedljivom pobjedom došla do drugog pretkola Konferencijske lige

FK Tuzla City danas je u revanš susretu prvog pretkola Konferencijske lige na Grbavici savladala ekipu Tre Pennea iz San Marina sa ubjedljivih 6:0. U prvom susretu Tuzlaci su u gostima slavili sa 2:0.

Tuzlaci su u oba poluvremena stvorili mnoštvo prilika. Ipak u prvom dijelu igre viđen je samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca koji je uspješno realizivao napadač Semir Smajlagić.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena Tuzlaci postižu čak četiri gola. U strijelce se drugi put upisao Smajlagić dok su po jedan pogodak postigli Kuzmanović, Čeliković i Šukilović. Konačan rezultat postavio je rezervista Burić u 83. minuti.

Tuzla City je tako u svom prvom nastupu u evropskim takmičenjima izborila drugo pretkolo a tamo ih čeka slavni holandski Az Alkmaar.

Drugi bh. predstavnik banjalučki Borac se obrukao. Iako su na Farske Otoke došli sa dva gola viška, uspjeli su to prokockati i nakon izvođenja penala ispasti od domaće ekipe B36.

U drugom pretkolu Konferencijske lige igrat će i Zrinjski (ispali od Šerifa u Ligi prvaka), te Velež čiji će protivnik biti malteški Hamrun. Protivnik Zrinjskog biće FK Tirana.