Velika bruka Rođenih: Velež primio ‘petardu’ u Andori i ispao iz Evrope

Fudbaleri mostarskog Veleža doživjeli su veliki debakl na eurosceni. Mostarci su danas Andori priredili hladan ljetni tuš svojim navijačima primivši pet pogodaka od Inter Escaldesa. Tim iz Andore je tako sa ukupnih 6:2 prošao u drugo pretkolo kvalifikacija Lige konferencija gdje ga čeka atinski AEK.

Nakon 1:1 u prvoj utakmici na Grbavici, očekivalo se da će Rođeni u revanšu ipak opravdati ulogu favorita. No, dogodio se debakl za Mostarce koji su u Andori imali podršku svojih vjernih navijača.

Sve je za Velež krenulo nizbrdo u 39. minuti. Feher je napravio penal nad Šikalom, a odgovornost je preuzeo Haskić koji ipak pogađa stativu.

Promašeni penal u potpunoti je demoralisao Mostarce koji u završnici prvog dijela primaju dva pogotka. Oba puta strijelac je bio Lopez.

Oreč u 53. minuti vraća nadu Veležu pogotkom za 2:1, no samo četiri minute kasnije Domi postiže treći pogodal za viceprvaka Andore. U finišu meča Domi i Andreu postižu nove pogotke za veliki debakl mostsrskog tima.

Ovaj debakl sigurno će uzdrmati klub sa Neretve pa je moguće očekivati i određene promjene u timu.