(VIDEO) ‘Nurk is on fire’: Double-double i rekord karijere Nurkića u pobjedi Portlanda

Košarkaši Portlanda savladali su Šarlot sa 124:113  i stigli do 18 pobjede u NBA ligi ove sezone. Iako su gosti imali prednost od šest poena na poluvremenu ekipa Portlanda je sjajnom igrom u nastavku preokrenula rezultat u svoju korist i zadržala mjesto među najboljih osam timova zapadne konferencije.

Najefikasniji u ekipi Blazersa bio je Grant sa 32 poena, najbolji strijelac ekipe svih vremena Lillard nije bio u svom najboljem izdanju pa je postigao za njega skormnih 17 poena. Međutim, fenomenalnu partiju pružio je Jusuf Nurkić, kojem je ovo bila vjerovatno najbolja utakmica sezone.

Bh. centar je ubacio 28 poena uz 15 skokova. Pri tome, Nurkić je zabilježio još šest asistencija, te po dvije blokade i osvojene lopte.

Popularni Nurk je bio naročito insiprisan prilikom šuta za tri poena. Naime, centar naše reprezentacije je pogodio čak pet trojki iz sedam pokušaja što mu je rekord karijere.

Ukupno je iz igre šutirao 8 od 12. Na terenu je proveo 36 minuta.

Kod ekipe Šarlota najefikasniji je bio Ball sa 27 poena dok je Vošington ubacio 22 poena.

Portland je sada na omjeru 18-16 i vodit će veliku borbu za plasman u play off. S druge strane, ekipa Šarlota pretposlednja na istoku sa samo devet pobjeda i 25 poraza i za njih je play off završena priča.

NBA zvijezda ne zaboravlja svoj rodni kraj: Jusuf Nurkić finansira rekonstrukciju vodovodne mreže u MZ Svojat