Wembley zove: Ahmedhodžić i društvo se plasirali u polufinale FA Cupa

Ekipa Sheffield Uniteda plasirala se u polufinale FA Cupa. Tim našeg Anela Ahmedhodžić danas je na svom Bramall Lane stadionu savladalo Blackburn sa 3:2 i tako osigurao put na Wembley.

• Pogotke sa meča pogledajte OVDJE.

Sheffield je danas dva puta bio u zaostatku, ali je su golom Doylea u sudijskoj nadoknadi uspjeli stići do velike pobjede.

Poveo je Blackburn golom Diaza sa 11 metara, međutim sedam minuta kasnije autogol je postigao napadač gostiju Gallagher. U 60. minuti gosti su ponovo došli do prednosti. Gallagher je ubilježio asistenciju i donekle se iskupio za autogol iz prvog dijela. Strijelac je bio Smodics.

Uslijedila je ofanziva Sheffielda koja se usplatila u posljednjih deset minuta. Prvo je u 81. minuti McBurnie pogodio za 2:2, a zatim je u prvoj minuti nadoknade pobjedu Oštricama donio Doyle.

Sheffield će 22. aprila na kultnom Wembleyu igrati polufinale FA Cupa protiv Manchester Citya. Drugi polufinalni par su Manchester United i Brighton.

Naš Anel Ahmedhodžić je ponovo odigrao dobru utakmicu. Na terenu je proveo svih 90 minuta i sigurno će u dobrom raspoloženju doći na reprezentativno okupljanje.