Yellow Cup: Švicarska deklasirala Zmajeve sa 18 golova razlike

U drugom kolu rukometnog Yellow Cupa reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je još jedan težak poraz. Domaćin turnira Švicarska ostavila je Zmajeve na minus 19, konačan rezultat glasio je 39:21 u korist domaće selekcije.

Švicarci su od početka bili mnogo bolji tim na terenu. U prvom poluvremenu u igri nas je koliko – toliko držao Marko Panić sa svojim golovima. Nakon prvih 30 minuta rezultat je glasio 18:14 u korist Švicarske.

Drugo poluvrijeme donijelo je katastrofalnu igru izabranika Irfana Smajlagića u oba polja. U napadu nismo imali nikakva rješenja pa smo u drugo poluvremenu postigli samo sedam pogodaka. U fazi odbrane nismo postojali, švicarski igrači su prolazili kroz našu odbranu kao kroz sir i lagano pogađali. Na kraju su se zaustavili na 39 postignutih pogodaka.

Bh. rukometaši će sutra igrati protiv Rumunije koja je danas bila bolja od Argentine rezultatom 30:23. Susret se igra od 14 sati.

Podsjećamo, Zmajevi su sinoć poraženi i od Argentine.