Zasijali reflektori u Gabeli, Hasić spasio Sarajevo poraza

Jučer su igrana dva susreta 6. kola Premijer lige BiH.

Posušje je na Mokrom Docu deklasiralo dobojsku Slogu sa 4:0. Strijelci za domaće bili su Boban i Mandić u prvom te Begić i Kamenar u drugom poluvremenu.

Svečano je bilo u Gabeli gdje je Gošk dočekao Sarajevo pod svjetlima reflektora. Bila je ovo prva utakmica na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli koja je igrana pod svjetlima reflektora.

Prije utakmice priređen je i vatromet koji je čini se inspirisao igrače domaćih koji su odigrali vrlo dobar meč.

Poveli su domaći u 42. minuti kada se u gužvi nakon kornera najbolje snašao Šero. U 58. minuti Gošk je stigao i do drugog pogotka. Lošu reakciju odbrane Sarajeva i golmana Šahinovića iskoristio je Mihaljević koji je pogodio za 2:0.

Ipak, Sarajevo je ponovo bilo miljenik sreće ove sezone pa su golovima rezerviste Hasića vrlo brzo stigli do poravnanja. Prvo je u 62. minuti Hasić šutirao iskosa i uz ogromnu pomoć golmana Bobića koji je očajno reagovao pogodio za 2:1. Četiri minute kasnije Hasić se ponovo odvažio na udarac. Ovaj put je šutirao sa nekih 20-ak metara, lopta je na putu do gola pogodila jednog igrača Goška i prevarila Bobića. Bilo je to konačnih 2:2.

Podsjećamo, Borac je još u petak savaldao Zvijezdu 09 nakon preokreta. Bilo je 4:2 za Banjalučane.