Željezničar odnio tri boda iz Vrapčića, Posušje slavilo na Tušnju

Odigrana su prva dva susreta drugog kola Wwin lige BiH. Oba današnja susreta završena su pobjedom gostujućih ekipa.

Posušje je na Tušnju sa 2:0 savladalo vrlo blijedu Slobodu. Strijelci za Posušake bili su Jenjić i Rozić. Posušje nakon dva kola ima maksimalnih 6 bodova dok je Sloboda bez bodova.

Željezničar je u derbiju starih rivala u Vrapčićima zasluženo savladao Velež sa 2:1. Tim sa Grbavice bio je mnogo bolji rival u prvom dijelu susreta. Plavi su imali nekoliko dobrih prilika ali je golman Veleža Hadžikić sačuvao svoju mrežu.

U 53. minuti Velež je poveo. Oreč je ubacio loptu pred gol Muftića gdje se najbolje snašao Mlinarić koji dovodi Rođene u prednost.

Međutim, primljeni pogodak nije pokolebao Plave. Trener Ćorić je povukao par poteza koji su itekako urodili plodom. U 73. minuti rezervista Odinaka donosi izjednačenje Željezničaru na asistenciju Markovića.

Konačan rezultat postavlja Boljević u 85. minuti. Al Jaber je oduzeo loptu igračima Veležu koja dolazi do Boljevića koji sjajno vara Savića i pogađa za pobjedu Plavih.

Do kraja susreta Velež je mogao do jednog boda ali udarac Mlinarića odlično brani Muftić.