Željezničar pobijedio Dinamo i plasirao se u drugo pretkolo Konferencijske lige

Željezničar je na Azersun Areni u Bakuu savladao Dinamo iz Minska sa 2:1 i tako se sa ukupnih 4:3 plasirao u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Plavi su od prve minute igrali zrelo i pametno. Strateg Nermin Bašić je sjajno postavio ekipu koja je tokom svih 90 minuta stajala izuzetno čvrsto na terenu.

Igrači Dinama nisu imali odgovor na postavku Željezničara u prvom dijelu pa skoro da i nisu prijetili. S druge strane, Željo je imao jedan pokušaj Krpića koji je izblokiran. Plavi su kontrolisali meč u prvih 45 minuta, a takva taktika urodila je plodom u 44. minutu. Sjajno su kombinovali igrači Želje, Jašarević je probio po lijevoj strani i poslao dobru loptu u peterac gdje je bio Amoah. Sachivko je u pokušaju da presječe pas zakucao loptu u vlastitu mrežu.

U prvim minutama drugig dijela Dinamo je imao blagu inicijativu, ali vez velikih prilika. Na drugoj strani kolosalnu priliku je imao Amoah ali je njegov šut zaustavio golman Lapoukhov.

Kazna za ovaj promašaj stigla je u 64. minutu. Golmam Mulalić je nespretno reagovao i zakačio jednog igrača Dinama, sudija je dosudio penal koji je Sedko realizovao.

Međutim, Plavi nisu pali. Naprotiv, uspjeli su doći do novog pogotka. Ponovo sjajna akcija Željezničara. Amoah dodaje do Jašarevića koji ponovo probija po lijevoj strani te upošljava Krpića koji zakucava loptu u mrežu Dinama za konačnih 2:1 za Željezničar. Do kraja susreta Dinamo je imao još jednu priliku ali se tada istakao Mulalić sjajnom odbranom.

Protivnik tima sa Grbavice u drugom pretkolu biće azerbejdžanski Neftchi.