Željezničar pobijedio Tuzla City i osigurao opstanak

Fudbaleri Željezničara i Veleža ubilježilinsu pobjede u prvim susretima 30. kola Wwin lige BiH.

Plavi su na Grbavici savladali Tuzla City sa 2:0 i tako i definitvno osigurali opstanak u elitnom rangu bh. fudbala. Tim Dine Đurbuzovića odigrao je odličnu partiju, jednu od boljih ove sezone i sasvim zasluženo slavio.

Od samog starta Plavi su krenuli agresivno ka golu Tuzlaka. Veliki broj prilika imali su domaći ali opet je realizacija donekle zatajila. U 37. minuti Al Jaber je sjajno uposlio Krpića čiji udarac brani Abdirahmanović ali se lopta odbila od Hodžića i završila u golu Tuzle. Još jednu sjajnu akciju odigrali su Plavi u 67. minuti. Galić je ubacio, Krpić grudima spustio do Štilića koji lukavim dodavanjem pronalazi Krpića, a napadač Plavih ovaj put bez problema pogađa za konačnih 2:0.

Ovim porazom Tuzla je došla na mali korak od ispadanja u niži rang jer imaju 4 boda manje od sigurne zone i veoma težak raspored do kraja.

U drugom današnjem meču Velež je golovima Mlinarića i Haskića sa 2:0 savladao Posušje. Rođeni su ovom pobjedom praktično osigurali Evropu dok se Posušje od iste vjerovatno oprostilo.

Večeras igraju Zrinjski i Široki Brijeg.