Željezničar stigao do prve gostujuće pobjede u sezoni

Ekipa Željezničara stigla je do prve gostujuće pobjede u Wwin ligi BiH ove sezone. Plavi su u Modriči savaldali dobojsku Slogu sa 3:0.

Dobro je Željezničar otvorio susret. U 9. minuti Štilić je imal zicer kada je izašao sam pred Traku ali je golman Sloge zaustavio iskusnog ofanzivca Plavih. Par minuta kasnije pokušao je i Hiroš iz slobodnog udarca ali je Trako odbranio.

U 26. minuti dosuđen je penal za Slogu. Mladi Božičkovć je šutirao, a lopta je pogodila u ruku Cavnića u kaznenom prostoru Plavih. Ipak, šut Vidića je uz pomoć stative zaustavio Muftić.

Početak drugog poluvremena donio je radost za Plave. Igrala se 48. minuta kada je Trako napustio svoj kazneni prostor da bi intervenisao ispree Boljevića. Na njegovu nesreću lopta je došla do Štilića koji iz prve šutira i postiže prelijep pogodak.

Pet minuta kasnije Željezničar je stigao i do drugog gola. Boljević je pogodio prečku, zatim se lopta odbila do Krpića koji također pogađa prečku, na sreću Plavih lopta ponovo pada na glavu njihovog napadača koji pogađa iz drugog pokušaja.

Mogao je tim Brune Akrapovića i do ubjedljivije prednosti jer je imao trinsjajne prilike u svega nekoliko minuta. Prvo je Radinović šutirao pored gola, zatim je Štilić napravio dar-mar u kaznenom prostoru Sloge ali je njegov udarac sa gol linije uzbio Grabež. Par minuta lasnije Boljević je pogodio stativu. Konačnih 3:0 postavio je Hiroš u sudijskoj nadoknadi.

Plavi su sa ova tri boda izašli iz opasne zone dok je Sloga ostala na petom mjestu.