Zmajevi poraženi od Engleske na debiju selektora Barbareza

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Newcastleu od Engleske rezultatom 3:0, u prijateljskm susretu koji je bio debi na klupi našeg tima za selektora Sergeja Barbareza.

Barbarez je od samog starta u “vatru” gurnuo nekoliko novih imena poput debitanata Gigovića, Katića i Radeljića, te Šarića i povratnika Bičakčića.

Poprilično dobro su se nosili Zmajevi sa jakim Emglezima u prvom poluvremenu. Nismo dopustili Englezima mnogo prilika uprkos tome što su imali posjed lopte uveliko na svojoj strani.

U drugi dio igre Englezi ulaze dosta snažnije. Igrala se 58. minuta kada je dosuđen penal za domaćina. Tahirović je povlačio Konsu za dres, a sudija Saggi je nakon pregleda VAR-a pokazao na penal koji u pogotak pretvorio Palmer iako je Vasilj imao loptu na ruci.

Držali su Englezi loptu u svojim nogama i u drugom poluvremenu te su par puta zaprijetili. Naročito su se razigrali ulaskom Kanea, a u finišu su postigli još dva pogotka. Alexander-Arnold i pomenuti Kane su bili strijelci za konačnih 3:0.

Selektor Barbarez je u drugom poluvremenu priliku za igru dao i debitantima Burniću, Muharemoviću i Huseinbašiću.

Zmajevi u nedjelju gostuju Italiji u još jednom prijateljskom susretu.