Zmajevi poraženi od Švedske u prvom meču na Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom meču na Evropskom prvenstvu od branitelja naslova Švedske. Konačan ishod bio je 29:20 (14:7) u korist Šveđana.

Iako su Šveđani bili apsolutni favoriti, Zmajevi su se solidno držali dobrim dijelom meča. U prvih 20-ak minuta oba poluvremena izabranici selektora Irfana Smajlagića bili su potpuno ravnopravni jednom od favorita prvenstva.

Ipak, presudio je kvalitet i dosta veća rotacija kod Šveđana koji su u završnici prvog i drugog dijela igre napravili rezultatsku razliku iskoristivši sada već standardne “crne rupe” u igri bh. tima.

Hampus Wanne je predvodio Šveđane sa 9 postignutih pogodaka i on je ponio epitet igrača susreta. Sjajan je na golu bio i Andreas Palička sa 14 odbrana.

Faljić sa 4, te Panić i Herceg sa po 3 pogotka bili su najbolji u našoj selekciji. Burić je imao 8 intervencija.

U drugom meču naše grupe Nizozemska je sa 34:29 savladala Gruziju.

Zmajevi za dva dana igraju meč protiv Nizozemaca koji će biti presudan u borbi za drugi krug.