Zmajice doživjele ubjedljiv poraz od Crne Gore

Zmajice doživjele ubjedljiv poraz od Crne Gore (Foto: FIBA)

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je večeras ubjedljiv poraz u Sarajevu od Crne Gore na startu kvalifikacija za Eurobasket 2025.

Crnogorke su od samog početka nametnule svoju igru i pokazale da su u ovom trenutku bolja ekipa od sastava selektora Miloša Pavlovića. Gostujući sastav je već u drugoj četvrtini otišao na dvadeset poena prednosti (42:22). Uspjele su bh. košarkašice mini-serijom na kraju druge i početku treće četvrtine stići na deset poena zaostatka ali više od toga nisu mogle. Crnogorke su do kraja meča održavale ubjedljivu prednost i na kraju zasluženo slavile sa 91:70.

Najefikasnije u redovima Zmajica bile su povratnica u reprezentaciju Melisa Brčaninović sa 24 poena, Nataša Šobot sa 14 poena i Dragana Domuzin sa 13 poena.

Kod gostujuće ekipe istakla se naturalizovana igračica Taya Davis-Reimer sa 19 poena.

U drugom susretu naše grupe, Luksemburg je večeras ostvario pobjedu u gostima kod Švicarske rezultatom 48:56.

Naredni meč Zmajice igraju u gostima kod Luksemburga. Susret je na rasporedu 12. novembra.