Zmajice preokretom do pobjede nad Maltom

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u susretu četvrtog kola grupe B3 kvalifikacija za EURO 2025 savladala selekciju Malte rezultatom 2:1.

Povele su Maltežanke u 10. minuti. Igrala se 10. minuta kad je Borg sjajno uposlila Faruggiju, koja lijepo pogađa gol našeg tima za vodstvo Malte od 0:1.

Najbolju priliku za izjednačenje u prvom poluvremenu Zmajice su imale u sudijskoj nadoknadi kada je dosuđen penal nakon faula nad Gačanicom. Kapitenka Milena Nikolić je preuzela odgovornost no nažalost nije bila precizna.

Ipak, Nikolić se iskupila u drugom poluvremenu. Igraka se 64. minuta kada je Kršo ubacila loptu u kazneni prostor, a Milena Nikolić glavom pogodila za poravnanje rezultata.

Pobjedu našem timu svojim drugom golom donijela je Nikolić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Ssjajno je sa lijeve strane ubacila Andrea Čule, a Milena Nikolić još bolje prihvatila loptu, namjestila se i lijevom nogom pogodila mrežu Malte za novu pobjedu naše ženske selekcije. Zmajice nakon četiri odigrane utakmice u kvalifikacijama imaju šest bodova na svom kontu.

Bosna i Hercegovina – Malta 2:1

Sutkinja: Sofik Torosyan iz Armenije

Žuti kartoni: Aida Hadžić, Emina Ekić, Gloria Slišković, Marija Ana Milinković

Strijelci: 0:1 – Maria Farrugia 10`, 1:1 – Milena Nikolić 64`, 2:1 – Milena Nikolić 94`

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Gloria Slišković, Marija Ana Milinković, Melisa Hasanbegović, Milena Nikolić, Emina Ekić (89. Alma Krajnić), Selma Kapetanović (79.Andrea Čule), Minela Gačanica (72. Sofija Krajšumović), Amela Kršo, Dajana Spasojević (79. Elma Husić), Aida Hadžić (46. Ena Šabanagić). Selektor: Selver Hodžić

Malta: Patricia Ebejer, Ann-Marie Said, Emma Lipman, Stefania Farrugia, Rachel Cuschieri, Alishia Sultana (74. Nicole Sciberras), Maria Farrugia, Shona Zammit, Charlene Zammit, Brenda Borg (86. Maya Lucia), Haley Bugeja (74. Kailey Wills). Selektorica: Manuela Tesse