Zmajići preokretom na Kipru stigli do prvih bodova u kvalifikacijama (VIDEO)

U-21 fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Kipar sa 2:1 na gostovanju i stigla do prve pobjede i prvih bodova u tekućim kvalifikacijama.

Nije baš najbolje počelo za Zmajiće na stadionu Antonis Papadopoulos u Larnaki. Igrala se 17. minuta kada je Okkas primio loptu iz auta, napravio dar-mar u našoj odbrani i iz skoro nemogućeg ugla matirao loše postavljenog Šahinovića. Imao je strijelac gola za Kiprane nakon toga još jednu priliku ali je tada golman Zmajića mnogo bolje reagovao, a u nastavku akcije je kapiten Muharemović otklonio opasnost.

Počeo je bh. tim igrati nešto agresivnije u drugom poluvremenu što je na kraju donijelo rezultat. Sučić je u 58. minuti poslao jednu dubinsku loptu za Kulašina koji se ubacio iz drugog plana i pogodio za izjednačenje.

Pobjedu Zmajićima donio je rezervista Franko Sabljić u 79. minuti. Igrač Zrinjskog je iskoristio grešku Kiprana i lijevom nogom, vrlo efektno zatresao mrežu golmana Kittosa za konačnih 2:1 u korist našeg tima.

Rezultat i strijelci:

Kipar – BiH 1:2 (Okkas 17′ / Kulašin 58′ Sabljić 79′ )

Ovo su bili prvi bodovi za Zmajiće u kvalifikacijama jer je bh. tim upisao tri poraza u prva tri meča.

U drugoj utakmici naše grule Austrija je sa 2:0 savladala Francusku.