Bayern i Real remizirali u prvom susretu polufinala Lige prvaka

Minhenski Bayern i madridski Real remizirali su večeras rezultatom 2:2 u prvom susretu polufinala Lige prvaka.

Bavarci su prijetili od samog početka susreta. Sane je imao dva udarca u prvih deset minuta. Pokušavali su još Musiala i Kane ali nisu mogli igrači Bayerna do pogotka.

Kazna je stigla u 24. minuti kada je Real poveo iz prve prave prilike. Kross je fantastičnom loptom uposlio Viniciusa Juniora koji je izašao sam pred Neuera i doveo Kraljeve u prednost.

Mogao je Bayern do izjednačenja pred kraj poluvremena ali je udarac Kanea iz slobodnog udarca otišao malo pored gola.

U 51. minuti Kroos je imao veliku priliku da poveća prednost Kraljeva ali je njegov udarac sa vrha kaznenog prostora odbranio Neuer.

Uslijedio je “blickrig” Bayerna koji je za četiri minute stigao do preokreta. Prvo je Sane u 53. minuti pogodio za 1:1. Laimer je poslao dijagonalu za Sanea koji je ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem matirao Lunina.

Nije se stišala radost domaćih navijača zbog izjednačenja, a Bayern je već dobio priliku za preokret. Lucas je srušio Musialu, a sudac Clement Turpin je bez razmišljanja dosudio penal za Bayern. Siguran realizator bio je Harry Kane.

Mogli su Bavarci do novog pogotka u 67. minuti kada je Dier pokušao glavom nakon kornera, ali je Lunin bio siguran.

Vinicius je u 79. minuti imao veliki priliku za izjednačenje. Sjajno je Luka Modrić uposlio Brazilca ali je Neuer zaustavio njegov udarac u situaciji “1 na 1”.

Ipak, četiri minute kasnije Real je stigao do izjednačenja. Kim je srušio Rodryga, a Turpin ponovo pokazao na penal. Vinicius je ovaj put izašao kao pobjednik u duelu sa Neuerom i postavio konačnih 2:2.

Revanš meč biće odigran 8. maja u Madridu. U drugom polufinalu sutra se sastaju Borussia Dortmund i PSG.