PSG i Borussia Dortmund u polufinalu Lige prvaka!

PSG i Borussia Dortmund su u polufinalu Lige prvaka. Oba tima su u večerašnjim revanš mečevima nadoknadili zaostatke iz prvih mečeva i izborili plasman među četiri najbolje ekipe.

Barcelona je na Olimpijskom stadionu dočekala PSG sa golom prednosti iz prvog meča (3:2). I dobro je katalonski tim započeo i ovaj meč jer je poveo u 12. minuti. Mladi Jamal je odlično probio po desnoj strani i u petercu pronašao Raphinhu koji donosi prednost Barceloni ali ubrzo kola kreću nizbrdo za Katalonce.

Igrala se 29. minuta kada je Araujo napravio dvije vezane pogreške koje su se ispostavile kobnim za Barcelonu. Urugvajac je prvo pogriješio u dodavanju, nakon čega je krenula kontra Parižana, a zatim je štoper Barcelone srušio Barcolu koji je išao sam ka golu. Sudija Kovacs nije imao dilemu pa je pokazao Arauju crveni karton.

PSG je brojčanu prednost iskoristio već u 40. minuti kada je Dembele pogodio protiv svog bivšeg kluba za izjednačenje. Vitinha je u 54. minuti donio preokret PSG-u sjajnim pogotkom izvan kaznenog prostora.

Nova nevolja za Barcelonu uslijedila je u 60. minuti. Nakon što je Cancelo srušio Dembelea, Kovacs je dosudio penal koji je u gol pretvorio Mbappe. Sjajni Francuz je u 89. minuti pogodio za konačnih 4:1 nakon kontre Parižana.

Parižani će u polufinalu igrati protiv Borussije Dortmund koja je večeras savladala Atletico Madrid sa 4:2 i tako sa ukupnih 5:4 prošla dalje.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u prvih pola sata meča ali pogodaka nije bilo sve do 34. minute kada Brandt dovodio Milionere do prednosti. Pet minuta kasnije Maatsen pogađa za 2:0.

Početak drugog poluvremena pripao je Atleticu. U 49. minuti Hermoso je šutirao glavom a Hummels skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2:1. Igrao se 64. minut kada je Correa pogodio za izjednačenje.

Činilo se tada da će Jorgandžije u potpunosti preokrenuti rezultat u svoju korist. No, Dortmund se vrlo brzo vratio u meč i ponovo vratio prednost na svoju stranu. Prvo je Fullkrug u 71. minuti pogodio za 3:2 da bi Sabitzer tri minute kasnije pogodio za 4:2 što je bio i konačan rezultat susreta.

Drugi polufinalni par saznat ćemo sutra kada svoje revanš susrete igraju Bayern – Arsenal odnsosno Man. City – Real Madrid.