Bh. odbojkaši savladali Albaniju u Tirani

Muška odbojkaška reprezentacija BiH je večeras u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala Albaniju u Tirani sa 3:1.

Izabranici sekektora Duška Nikolića tako su se revanširali Albancima za subotnji poraz. Podsjećamo, u dogovoru dva saveza, obje utakmice igrane su u Tirani ovog vikenda. Albanci su u subotu bili bolji sa 3:2 iako su naši momci imali prednost od 0:2.

Večeras su bh. odbojkaši opet dobro otvorili meč i poveli sa 2:0. Prva dva seta završena su identičnim rezultatom 18:25. U trećem setu bude se domaći igrači i dobijaju ovaj dio igre sa 25:21. Međutim ovaj put naši odbojkaši nisu dozvolili preokret. Odigrali su sjajan četvrti set i riješili ga sa ubjedljivih 25:15.

BiH je sada ima 4 boda. U našoj grupi su i Rumunija sa kojoj igramo sljedeći meč, te Švicarska.