Bh. odbojkaši upisali prvu pobjedu u CEV Srebrenoj ligi

Muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je prvu pobjedu u okviru CEV Srebrene lige. Bh. odbojkaši su u tuzlanskom Mejdanu savladali Albaniju sa 3:2.

U prvom setu, koji je se igrao na razliku, naši momci su bili nešto pribraniji pa su isti riješili u svoju korist 31:29. Drugi set, zahvaljujući furioznoj završnici, osvajaju gosti sa 20:25. Treći set se također igrao na razliku, ali je za razliku od prvog seta pripao gostima (24:26).

Ipak, u četvrtom setu puno bolja igra naših momaka. Na kraju su bh. odbojkaši dobili ovaj set sa sedam poena prednosti (25:18).

U odlučujućem petom setu je ponovo viđena sjajna igra naših momaka, koji ga rutinski rješavaju u svoju korist sa 15:8.

Prva je ovo pobjeda naše reprezentacije u Srebrenoj ligi dok su gosti ubilježili drugi poraz.

U narednom meču naši momci gostuju kod lidera gruoe Rumunije, koja ima dvije pobjede.