Bh. odbojkašice savladale Španiju u okviru Zlatne CEV lige

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras na gostovanju u Španiji domaću selekciju sa maksimalnih 0:3 (16:25, 18:25, 24:26). Prva je ovo pobjeda za bh. odbojkašice u okviru ovogodišnjeg izdanja Zlatne CEV lige.

Naš tim je u ovom meču bio daleko bolji rival pa je prva dva seta dobio relativno lako. U trećem setu se bude domaće odbojkašice pa je treći set bio izjednačen do samog kraja. U završnici Španjolke propuštaju set loptu, a zatim naše djevojke osvajaju tri uzastopna poena i tako dolaze do pobjede.

Na ovaj način naša reprezentacija se revanširala selekciji Španije za poraz u Tuzli od prije nekoliko dana.

Bio je ovo ujedno i posljednji meč za našu selekciju u okviru Zlatne CEV lige. Bh. odbojkašice su u vrlo treškoj grupi ostvarile jednu pobjedu i tri poraza te trenutno zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa tri boda koliko ima i Španija dok je prva Francuska sa 9 bodova.

U posljednjem meču ove grupe Španija će dočekati Francusku i od tog meča zavisi da li će naša selekcija ma kraju biti drugoplasirana ili trećeplasirana.