Bh. prvak na korak od Evropske lige: Borac izvukao “nulu” u Mađarskoj

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine banjalučki Borac remizirao na gostovanju kod Ferencvaroša rezultatom 0:0 u prvom susretu play offa Evropske lige.

Banjalučani su prvom dijelu prvog poluvremena prijetili preko Lukića i Vukčevića koji nisu bili precizni. Uslijedilo je zatim nekoliko prilika za Ferencvaroš. Prvo je Manojlovića sjajno zaustavio pokušaj Knoestera, a zatim su se u dobrim prilikama našli Traore i Varga.

Veliku priliku bh. prvak je imao preko Savića u 44. minuti ali je njegov udarac zaustavio Dibusz. U nadoknadi prvog dijela igre ponovo se iskazao golman Borca Manojlović koji je zaustavio pokušaj Varge.

U 56. minuti Manojlović ponovo odlično brani, ovaj put je pokušao Ben Romdhane. Nekoliko minuta kasnije golu bh. prvaka prijeti i Zachariassen, no njegov udarac odlazi malo pored stative.

Junak meča Filip Manojlović je u sudijskoj nadoknadi ponovo spasio Borac kada je sjajno odbranio udarac Borgesa.

Borac je tako pred revanš susret u Banja Luci ostvario vrlo dobar rezultat i na pragu je plasmana u Evropsku ligu što bi bio najveći uspjeh nekog bh. kluba od nastanka Premijer lige BiH.